Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR

Na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 10. března 2020 se ruší výuka na základních, středních a vysokých školách s účinností od středy 11. března 2020 až do odvolání. Provoz mateřské školy a dětské skupiny zůstává k dnešnímu dni nedotčen.

Mimořádné_opatření_-_uzavření_základních,_středních_a_vysokých_škol_od_11._3._2020.pdf (219918)

Mimořádné opatření - COVID-19

Na základě nařízení Ministerstva zdravotnictví ze dne 7. března 2020 informujeme všechny zákonné zástupce o povinnosti karantény v délce 14 dnů pro všechny osoby, které se vrátily v období od 7. března 2020 z pobytu na území Italské republiky.

Upozorňujeme tímto rodiče, že mají povinnost ponechat své děti po maximální inkubační dobu (tj. 14 dnů po návratu z Italské republiky) v domácím režimu.

Organizace školního roku 2019 - 2020

Zahájení školního roku                                     2. září 2019

Podzimní prázdniny                                           29. října a 30. října 2019

Vánoční prázdniny                                            23. prosince 2019 – 3. ledna 2020

Pololetní prázdniny                                           31. ledna 2020

Jarní prázdniny                                                 17. února – 23. února 2020

Velikonoční prázdniny                                      9. dubna 2020

Hlavní prázdniny                                               1. července -  31. srpna 2020

Dětská skupina Troskotovice

Více info zde: https://www.zstroskotovice.cz/detska-skupina/

Úplata za vzdělávání pro školní rok 2018/2019

Základní škola a Mateřská škola Troskotovice, příspěvková organizace, zastoupená Mgr. Gabrielou Vašíčkovou, stanovuje podle zákona č. 561/2004 Sb., § 123  od 1. 9. 2018  výši úplaty

•  za předškolní vzdělávání na 200 Kč měsíčně za dítě při celodenní docházce a 150 Kč měsíčně za dítě při polodenní docházce,
  • za vzdělávání ve školní družině na 100 Kč měsíčně za dítě.

Odůvodnění:

Rozšíření provozní doby školní družiny.
Opakované zvyšování provozních nákladů jako jsou energie, vodné, stočné, plyn a dalších nutných měsíčních výdajů.

Dokument k nahlédnutí zde: https://cms.zstroskotovice.webnode.cz/products/uplata-za-vzdelavani-pro-skolni-rok-2018-20191/

Projekt OP VVV - Personální podpora

Plakát šablony.pdf (74394)

Publicita_webové stránky_TEXT (1).docx (73189)

Projekt (název, registrační číslo):

Personální podpora ZŠ a MŠ Troskotovice,

CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0002449

VÝŠE PODPORY – 465 129Kč

„Tento projekt je spolufinancován EU“.

Předpokládané datum zahájení projektu:          1. 9. 2016

Předpokládané datum ukončení projektu:        31. 8. 2018

Předpokládaná doba trvání (v měsících):            24

Projekt je zaměřen na jedno z/kombinaci následujících témat: personální podpora, osobnostně profesní rozvoj pedagogů, společné vzdělávání dětí a žáků, usnadnění přechodu dětí z mateřské školy do základní školy, podpora extrakurikulárních aktivit, spolupráce s rodiči dětí a žáků.

Co je cílem projektu?

Cílem projektu je rozvoj v oblastech, které škola určí jako prioritní pro svůj rozvoj a budoucí

směřování.

Vybrané aktivity:

Chůva - personální podpora MŠ

Chůva v mateřské škole bude pomáhat pedagogickému pracovníkovi s péčí o dvouleté děti, a to zejména v oblasti sebeobsluhy dítěte, zajištění bezpečnosti a individuálních potřeb dítěte. Mateřská škola může šablonu využít za podmínky, že v ní budou integrovány alespoň dvě dvouleté děti, které dovrší věku tří let nejdříve ve 2. pololetí školního roku, během kterého děti do mateřské školy nastoupí.

Školní asistent - personální podpora ZŠ

Cílem této aktivity je poskytnout dočasnou personální podporu - školního asistenta základním školám. Aktivita umožňuje vyzkoušet a na určité období poskytnout větší podporu zejména žákům ohroženým školním neúspěchem. Školní asistent poskytuje základní nepedagogickou podporu přímo v rodině při spolupráci s rodiči, zprostředkovává komunikaci s komunitou, rodinou a školou spočívající např. v aktivitách vedoucích k zajištění pravidelné školní docházky žáků, porozumění rodinnému prostředí žáků a zajištění přenosu informací mezi školou a rodinou, pomáhá při rozvoji mimoškolních a volnočasových aktivit, poskytuje podporu pedagogovi při administrativní a organizační činnosti pedagoga ve vyučování i mimo vyučování.

Čtenářský klub pro žáky ZŠ

Cílem aktivity je realizace čtenářského klubu pro žáky základní školy. Má formu volnočasové aktivity a vede k rozvoji klíčových kompetencí. Takto získané znalosti, dovednosti a kompetence se také promítají i do povinné složky vzdělávání žáka. Aktivita umožňuje vedle rozvoje žáků i profesní rozvoj pedagogických pracovníků.

Odborně zaměřená tematická setkávání a spolupráce s rodiči dětí v MŠ

Cílem aktivity je poskytnout rodičům dostatečný prostor a informace pro včasné rozmyšlení všech faktorů spojených s nástupem jejich dětí na základní školu. Mateřská škola zorganizuje odborně zaměřená tematická setkávání rodičů za účasti externího odborníka na téma týkající se usnadnění přechodu dětí do základní školy. Externím odborníkem může být např. pedagog základní školy, pracovník pedagogicko-psychologické poradny, psycholog, apod. V případě, že se jedná o příspěvkovou organizaci, kde je součástí mateřská i základní škola, může být odborníkem i pedagog této základní školy.

Úvodní stránka

Třídní schůzky ZŠ (16.00 - 17.00)

12.07.2020 13:08

AKTUÁLNĚ