Vítejte na stránkách mateřské školy Troskotovice.

MŠMŠ

Naše školka vzdělává děti ve věku od 2 do 7 let a to podle vzdělávacího programu: Ať jsou ti tři nebo pět, objevíme spolu svět!

Mateřská škola je dvoutřídní. První třída, sídlící v budově ZŠ má kapacitu 28 dětí. Druhá třída s kapacitou 15 dětí, je nově zrekonstruovaná a sídlí v budově fary, naproti školy. V obou třídách děti vzdělávají kvalifikované učitelky.

Mateřská škola se snaží obsáhnout všechny složky vzdělávání, které sahají přes všechny výchovy. K naplnění všech cílů využívá mimo jiné školní tělocvičnu a školní zahradu s pískovištěm a prolézačkami.

Provoz mateřské školy je od 6.30 do 16:30 hodin.

Každoročně pořádáme společně s rodiči různé akce, jako je drakiáda, Halloween a další. S dětmi si rády hrajeme, učíme se spoustu básniček a písniček a připravujeme se na školu. Aktivně se také účastníme různých veřejných vystoupení a besídek.

Snažíme se, aby se děti naučily dodržovat pravidla, která spoluvytváří s učitelkou, aby se naučily žít a hrát si s vrstevníky, být tolerantní a ohleduplné, naučily se řešit konflikty, ale hlavně, aby se u nás cítily šťastné a spokojené.

Projekt - Pohyb do MŠ každý den!

V letošním školním roce se děti zúčastní projektu Pohyb do MŠ každý den!

Bližší informace naleznete na lokomoce.cz

Úplata za vzdělávání

Úplata za vzdělávání byla stanovena na 200 Kč měsíčně při celodenní docházce a 150 Kč měsíčně při polodenní docházce.

Nově vybíráme úplatu za předškolní vzdělávání pololetně bezhotovostním převodem na účet č. 86-4505790237/0100 pod variabilním symbolem 341920.

• 1. pololetí............................1 000 Kč / 750 Kč - úhrada do 20.10.2019
  • 2. pololetí............................1 000 Kč / 750 Kč - úhrada do 20.2.2020

Děti, které ve školním roce 2019 – 2020 dovrší 6 let, jsou od úplaty za předškolní vzdělávání osvobozeny.

Povinná předškolní docházka

Od 1.9.2017 vchází v platnost povinné plnění školní docházky již v posledním roce docházky do mateřské školy. O co vlastně jde? Týká se to pouze dětí v posledním roce před nástupem do školy a dětí s odkladem školní docházky. Tyto děti si plní docházku nejméně 4 hodiny denně (zpravidla 8 - 12.hod). V případě nepřítomnosti, musí být dítě řádně omluveno nejpozději do tří dnů.

dnes, pondělí 19. 4. 2021
úterý 20. 4. slabý déšť 13/6 °C