Bramborový den v MŠ

V týdnu od 15.10. do 19.10.2018 si povídaly děti v MŠ v rámci vzdělávací nabídky o bramborách.

V týdnu od 15.10. do 19.10.2018 si povídaly děti v MŠ v rámci vzdělávací nabídky o bramborách. Vytvářeli jsme zvířátka z brambor, bramborová tiskátka, poznávali jsme brambory pomocí hmatu, zraku i chuti, učili jsme se básničky a písničky o bramborách a všechny doplňkové aktivity byly tématicky zaměřené k bramborám. Celý týden vyvrcholil v pátek 19.10.2018. Paní učitelky nachystaly ve dvorku fary pro děti bramborový den. Prvním stanovištěm bylo vaření brambor. Na dalších stanovištích si děti mohly vyzkoušet hod bramborou, bramborový hokej, slalom s bramborou na hlavě nebo sklízení brambor náklaďákem. Děti samy si také zahrály na brambory, kdy musely v pytli odskákat "do sklepa". Všechny děti si také vytvořily krásný obrázek z bramborových razítek. Odměnou za splněné úkoly byla ochutnávka bramborových pokrmů. Děti si pochutnaly na bramborách, které si samy uvařily, na hranolkách, kroketách a chipsech. Počasí nám přálo a tak jsme si celý den náležitě užili.

Mgr. Marcela Havelková a Mgr. Dana Rabušicová

Datum vložení: 24. 10. 2018 17:45