Předvánoční výlet na zámek v Rosicích

Dne 5.12.2018 jsme navštívili zámek v Rosicích.

Dne 5.12.2018 jsme navštívili zámek v Rosicích. Na začátku si v tvořivé dílně každý žák si podle své fantazie sestavil a dotvořil jednoduchou dřevěnou loutku z předem připravených a opracovaných dřevěných dílků, žáci tvořili sami nebo s dopomocí pedagogů.

Za doprovodu průvodkyně si žáci a pedagogický dozor prohlédli výstavu hraček a výstavu betlémů.

Nakonec nás čekalo divadelní představení Betlém – příběh byl inspirován lidovou hrou z Podkrkonoší. Inscenace byla plná známých i méně známých českých, moravských i slovenských koled. Před zraky žáků a pedagogického dozoru byl sestaven lidový betlém, který se postupně zaplňoval plošnými loutkami coby koledníky. Každá postava vystupovala s vlastním hudebním motivem a zaujímala své místo u jesliček. Průvodcem hry byl anděl, který zvěstoval radostné události.

Žákům se projektový den mimo školu líbil, odvezli si s sebou dárek ve formě vánoční loutky. Nejvíce je zaujala výstava hraček, kde si každý našel tu, která se mu nejvíce líbila nebo tu kterou má doma. Při divadelním představení všichni sledovali dvojici herců, kteří hráli s plným nasazením a žáci je odměnili dlouhým potleskem.

Mgr. Michaela Vráblíková

Datum vložení: 7. 12. 2018 17:51