Projektový den - Myslivost

V pondělí 3. května se uskutečnil pro žáky troskotovické základní školy projektový den na téma myslivost. Program připravil pan Lukáš Tomanec, člen místního mysliveckého sdružení, společně se svou ženou Ing. Barborou Tomancovou.

Celý projekt se uskutečnil na střelnici, tedy v přírodě, která výborně doplňovala téma. Pan Tomanec nejprve seznámil děti s tím, jak se utvářel jeho vztah k myslivosti. Poté dětem vysvětlil, co je náplní práce myslivce. Nakonec se děti dozvěděly o zvířatech, která nejčastěji u nás v lesích můžeme potkat. Jejich znalosti a rozsah nabytých informací prověřily připravené pracovní listy. Na závěr projektového dne si děti nejen prohlédly myslivecké zbraně, ale vyzkoušely si i střelbu na různé druhy terčů. Celý program byl velmi poutavý a děti byly nadšené. Velmi děkujeme manželům Tomancovým za perfektně připravené dopoledne.

Mgr. Petra Vojtěchová

Datum vložení: 5. 5. 2021 18:24