Návštěva divadla očima žákyň 5. ročníku

Výlet do divadla

Dne 27.4. se naše škola vydala do divadla Radost, kde se hrála pohádka Čaroděj ze země OZ . Ráno náš  autobus měl trochu zpoždění , ale to nám nevadilo 😊.

Když jsme přijeli na místo, šli jsme nahoru po schodech, kde byly velké dveře a za nimi sál se sedadly a velkým pódiem. Pak začala pohádka, která nás moc bavila, bylo tam hodně legračních scének. Po první polovině představení byla přestávka na svačinu. Po ní se začala hrát druhá polovina představení. V celé pohádce se dost často objevovaly kouřové efekty. Když představení skončilo, šli jsme ven, kde jsme se všichni vyfotili. Poté jsme nastoupili do autobusu, kterým jsme odjeli zpět do školy . Ve škole na nás čekal oběd . Po obědě jsme šli všichni domů. Celý den jsem si moc užila, kdybych měla den ohodnotit od 1­-10 tak bych mu dala určitě 10.

Leontýna Vráblíková

Školní výlet do divadla

Dne 27.4. se naše škola vypravila do divadla Radost na představení Čaroděj ze země OZ. Příběh začínal tornádem v Kansasu, které odneslo holčičku jménem Dorotku a její chaloupku do země OZ. Dorotčina chaloupka spadla na zlou čarodějnici z východu. V zemi OZ totiž byly dvě zlé a dvě hodné čarodějnice. Uprostřed všech zemí bylo Smaragdové město, kde sídlil velký OZ. Potom se Dorotka chtěla dostat zpátky do Kansasu, proto se vydala za velikým OZEM.

Po cestě potkala Hastroše, který chtěl mít rozum, Plecháče, který chtěl mít srdce a Lvíčka, který chtěl mít odvahu. Když přišli do Smaragdového města, tak vyslovili svá přání velkému OZOVI. Veliký OZ jim dal ale úkol:,,Musíte zabít zlou čarodějnici ze západu.“ Porazili ji lehce, vylili na ni vodu a ona se v té vodě rozpustila. Když přišli zpátky, tak jim velký OZ splnil jejich přání, kromě Dorotky, protože se od balónu, kterým měla odletět, přetrhlo lano. Dorotka proto musela se svými kamarády jít k hodné čarodějnici Glindě, která jí řekla zaklínadlo, aby mohla odletět do Kansasu. Takto probíhalo celé divadlo. Pak už jsme jeli do školy, naobědvali jsme se a šli jsme domů.

Anežka Dovrtělová

Výlet do Divadla

Naše škola 27.4.navštívila divadlo Radost v Brně. Byli jsme na pohádce, která se jmenovala Čaroděj ze země Oz. Odjezd byl 7:45, ale autobus měl zpoždění asi 30 minut. Když jsme přijeli, tak jsme si odložili bundy a batohy a šli jsme se posadit do sálu. Čekali jsme asi 15 minut a potom pohádka konečně začala. Pohádka začala tím, že se do Kansasu blíží tornádo. Tornádo uneslo Dorotku do země Oz, kde spadl hrací domeček na zlou čarodějnici z východu. Dorotka se rozhodla, že se vydá k velkému Ozovi. Po cestě potkala Hastroše který chtěl rozum, Plecháče který chtěl srdce a lvíčka, který chtěl odvahu. Všichni šli dlouhou cestou až došli do Smaragdového města. Před sebou viděli obrovskou smaragdovou bránu. Z brány vyšel klíčník. Nasadil jim brýle a zeptal se, kdo půjde první k velkému Ozovi. První šla Dorotka, pak Hastroš atd. Velký Oz jim dal úkol, že musí zabít zlou čarodějnici ze západu. Bylo snadné ji zabít, protože se bála vody a kdyby ji tou vodou polili, tak se rozpustí. Když ji zabili, šli znova za velkým Ozem a zjistili, že je to podvodník, protože to byl obyčejný kouzelník z cirkusu. Ale přece jenom dal Hastrošovi rozum, Plecháčovi srdce a lvíčkovi odvahu. Ale Dorotka chtěla zpátky do Kansasu a tak kouzelník připravil balón, který byl přivázaný ke stromu, ale řekl, že se lano za chvíli přetrhne. A pak příběh pokračoval dál. Když příběh skončil, tak jsme si všichni vzali batohy a bundy, nastoupili jsme do autobusu a jeli zpátky do školy, kde na nás čekal oběd. Naobědvali jsme se a pak jsme všichni šli domů. Divadlo bylo super a moc nás bavilo😊

Adriana Polčáková

Datum vložení: 1. 5. 2022 20:56
Datum poslední aktualizace: 1. 5. 2022 21:02

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení: