Výlet do Břežan

Začátkem května jsme s žáky 3. – 5. ročníku ZŠ Troskotovice navštívili Zámek v Břežanech. Sídlí tam organizace, která pečuje o lidi s mentálním postižením. Tito lidé se nemohou zcela starat sami o sebe, a proto jim zaměstnanci na zámku pomáhají, aby měli život co nejpříjemnější.

Jednou z náplní dne je animalterapie, tedy terapie se zvířaty (vč. hipoterapie – terapie s koňmi). A právě na ta zvířátka jsme se v rámci přírodopisné výuky zaměřili.

V areálu zámku jsou chována různá hospodářská, domácí i exotická zvířata jako: slepice, kačeny, morčata, králíci, ovce, kozy, koně, oslice, psi, kočky, ale také papoušci a dvě odrostlé želvy.

Děti se mohly podívat, jak tato zvířata žijí, kde bydlí, čím se živí. Ale hlavně, mohly si je všechny pohladit, pomazlit se a dát některým i pamlsek.

Velkým překvapením však pro děti bylo, že si mohly zajezdit na koních. Ovšem, nejdříve si je musely připravit, tzn. odvést ke konírně, pořádně je vyhřebelcovat, nasadit ohlávky, uzdy a osedlat je, teprve potom mohly začít rajtovat 😊. Vystřídaly se všechny, dokonce některé i dvakrát. Ty děti, které zrovna nejezdily, si mohly zaskákat na trampolíně nebo zaposilovat na trenažérech. Nejvíce se však děti mazlily se třemi pejsky a kočičkou, kteří kolem nich neustále běhali.

Děti odcházely ze zámku nerady, ale byly velmi nadšené, myslím, že se výlet na zámek do Břežan, mezi spousty zvířátek, velmi podařil.

Mgr. Jindřiška Mencáková

Datum vložení: 27. 5. 2022 13:19
Datum poslední aktualizace: 27. 5. 2022 13:23

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení: