Jak jsme byli za kulturou v brněnském divadle Radost

S počátkem druhého pololetí nám přišla nabídka od vlasatické školy na společnou návštěvu divadla Radost. A my jsme rádi tuto nabídku přijali.

Představení Kráska a zvíře, které proběhlo 10.3. bylo určeno starším žákům I. stupně a tudíž jeli žáci 3.,4. a 5. ročníku.

Jelikož jezdíme neradi nepřipraveni, tak jsme si v hodinách čtení tuto klasickou pohádku připomněli, řekli si různé varianty, vyrobili jsme si papírové figurky na špejlích a pohádku si po skupinkách zahráli jako loutkové divadlo.

Jaké bylo naše překvapení, když jsme se místo v pohádkovém lese ocitli ve filmovém studiu, začala blikat světla, přišel moderátor a oznámil nám, že jsme v pořadu: „Dveře osudu“.
Chvíli jsme přemýšleli, kde se stala chyba, jestli jsme si spletli představení, den, hodinu nebo čas…ale po chvilce se vše vyjasnilo. Divadelníci přenesli klasickou pohádku do moderní podoby a jak se jim to povedlo si můžete prohlédnout na tomto odkazu:

Za nás bylo představení sice překvapivé, ale dynamické, se spoustou zajímavých efektů a hlavně se zkušeností jakoby opravdového filmového natáčení. Jedinou jeho chybou bylo, že bylo moc krátké…50 minut pro nás bylo málo a děti si musely vylepšit náladu nákupem suvenýrů. Poté už jsme se vydali zpátky do školy na pár zbývajících hodin a hlavně…NA ZAČÍNAJÍCÍ JARNÍ PRÁZDNINY 😊

Datum vložení: 13. 3. 2023 17:42
Datum poslední aktualizace: 19. 4. 2023 17:43