Mikuláš

V pondělí navštívila naši školu vzácná návštěva.

Jako každý rok přišel i letos do naší mateřské a základní školy Mikuláš. Jako doprovod měl krásného anděla a hrozivého čerta. V průběhu dopoledne společně navštívili všechny třídy. Nejvíce se bály ty nejmenší dětičky, objevilo se i pár slziček.

Na žácích ze školy bylo vidět, že některé dost zlobily a měly také docela strach. Čert si i pár z nich chtěl odnést, ale ony slibovaly, že se polepší a paní učitelky se přimluvily také. Když pak každý z nich řekl hezkou básničku, čert jim odpustil, Mikuláš je pochválil a od anděla děti dostaly balíček, ve kterém nesměl chybět perníček, ovoce a něco málo navíc.

Po návštěvě všech tříd se s námi rozloučili a slíbili, že se za rok opět vrátí, ale tentokrát s velkou knihou hříchů, aby už se žádné zlobivé dítko nemohlo vymlouvat, že vůbec nezlobilo 😊.

A pak jsme si všichni oddechli… No jo, ale úplně tak bez trestu to nebylo. Děti zjistily, že jim čert během návštěvy poschovával nebo povyměňoval školní pomůcky a věci, přidal i vypojení některé elektroniky a pár dalších srandiček 😊. To se dětem tak líbilo, že si nakonec i toho čerta oblíbily a už se většina těší na příští rok, co jim zase vyvede.

Jindřiška Mencáková

Datum vložení: 9. 12. 2022 10:07