VIDA centrum

V úterý 21. 3. 2023 jsme se s žáky ZŠ vydali prozkoumat svět VIDA centra v Brně.

Nadšení a nedočkavost byly patrné již při cestě autobusem. Ve VIDA centru jsme zhlédli 3D film Pidiobři, což bylo pro žáky opravdu velkým zážitkem, zejména pro ty, kteří tento typ zpracování filmu viděli poprvé. Po filmu jsme zavítali do stálé expozice, kde žáci odhalovali způsoby fungování běžných věcí a spoustu pokusů si mohli vyzkoušet na vlastní kůži. Například si zkusili to, jak vzniká tornádo, zažili také zemětřesení díky simulátoru nebo si mohli ověřit fungování chladicího stroje. Na žáky čekal také nabitý výukový program s několika praktickými ukázkami a pokusy. Po takových zážitcích bylo opravdu těžké se s VIDA centrem rozloučit.

Datum vložení: 27. 3. 2023 12:39
Datum poslední aktualizace: 27. 3. 2023 12:40