Prosinec v ŠD

Prosinec  v ŠD

Prosincové dění u nás.

I. oddělení

Prosinec jsme zahájili činností zaměřenou na Advent, návštěvu Mikuláše a vánoční svátky s Ježíškem. Veškerou zábavu a tvoření jsme se snažili přizpůsobit těmto tématům. Připravili jsme si adventní kalendáře, svícny, věnečky, výzdobu do oken a dekorace do domácnosti. Povídali jsme si o adventním období v minulosti, a jak se na něj připravujeme dnes, srovnávali jsme, co bylo jiné, lepší či horší. Také jsme se zajímali o to, jak se slaví svátky v jiných zemích. Na chodbě naší školy byla umístěna schránka na dopisy pro Ježíška, kam děti vhazovaly svoje tajná přání. Nejoriginálnější jsme odměnili. Učili jsme se zpívat koledy, nacvičovali na vystoupení u Betléma a koukali se na vánoční pohádky. Když počasí dovolilo, vypravili jsme se na procházku a sledovali proměny přírody v zimě.

II. oddělení

Ve čtvrtém měsíci letošního školního roku jsme s dětmi v družině tvořili spoustu hezkých výrobků např. zdobené úložné sklenice, vánoční skřítky, sněhuláky, vánoční ozdoby na stromeček, atd. Děti psaly dopis Ježíškovi a hráli jsme spoustu společných her.
Ven jsme moc nechodili ven, ale vyměnili jsme hřiště za tělocvičnu, kde jsme hráli zábavné hry např. cukroví, oheň a voda, mrazíka, pohybové pexeso, aj. Jako skvělé zpestření měly děti čtvrtkové filmové odpoledne, kdy jsme koukali na vánoční filmy a
pohádky.

Datum vložení: 5. 1. 2024 14:39
Datum poslední aktualizace: 12. 1. 2024 6:49

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení: