Návštěva ze záchranné služby

Navštívila nás paní doktorka Barbora Minaříková ze záchranné služby.

Hned po velikonočních svátcích čekal na děti a žáky zajímavý program se záchranářkou o první pomoci. Žáci prošli nejen informační částí o důležitých postupech při záchraně postiženého, ale také částí praktickou, která žáky velice bavila. Každý z žáků si mohl na figuríně vyzkoušet, jak náročná je masáž srdce. Ukázali si také několik modelových situací, ve kterých by dokázali druhému pomoci a zachránit mu i život.

V podobném duchu se nesla i přednáška pro děti z MŠ. Jen s tím rozdílem, že byla uzpůsobena věku dětí. Děti si vyslechly formou diskuze, co by měly dělat při zranění, zopakovaly si telefonní čísla všech záchranných složek. Také si všechny děti vyzkoušely nejen obvázání zranění, ale i resuscitaci na figuríně, což je bavilo nejvíce 😊. Na závěr nám paní záchranářka předvedla práci s AED.

Datum vložení: 19. 4. 2023 17:39
Datum poslední aktualizace: 22. 5. 2023 12:41