Adaptace dětí v MŠ

Jak usnadnit dětem adaptaci

Milí rodiče,

přijměte od nás několik tipů, jak usnadnit dětem adaptaci do MŠ.

• S dětmi mluvíme o MŠ v pozitivech, umístění dítěte do MŠ nepoužíváme jako strašáka (,, až budeš zlobit, počkej ve školce‘‘…).
  • Pokud je to možné, domluvíme si s dítětem návštěvu v MŠ ještě před jeho nástupem.
  • Scházíme s jinými dětmi, rodinami, s vrstevníky.
  • V případě, že máme možnost, trénujeme odloučení dítěte od rodičů (babičky, tety,…).
  • Nástup dítěte do MŠ je velkou změnou, proto doporučujeme pomalý začátek a další změny zařazujeme postupně.
  • S dítětem si vytvoříme rituál loučení a vítání, který dodržujeme i při krátkém odloučení.
  • Dětem může s adaptací pomoci spoluúčast na výběru potřeb do MŠ (hrníček, papuče, pyžamko…).
  • Zvažte, kdo bude dítě do MŠ vodit. Plačící rodič dítě neuklidní, ale vyděsí.
  • Plňte své sliby ohledně odchodů dětí z MŠ. Neslibujte, že vyzvednete dítě ,, po O‘‘, pokud víte, že slib nemůžete splnit.
  • Zajímejte se, jak se dětem v MŠ líbí, ale i co je trápí. Než dítě získá důvěru v osobu paní učitelky, jsou pro nás rodiče zdrojem informací a můžeme pak rychle a vhodně reagovat na jakékoliv problémy, které by mohly nastat.

Přejeme všem dětem i rodičům úspěšný start do nového školního roku.

Datum vložení: 26. 8. 2022 12:16
Datum poslední aktualizace: 10. 7. 2023 10:53

Školka

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení: