Se sokolem do života

Se sokolem do života 1

V letošním školním roce jsme naši MŠ přihlásili do projektu Se Sokolem do života.

Projekt rozvíjí pohybovou gramotnost a učí lásce nejen k pohybu. Od začátku projektu v roce 2015 získal uznání odborné veřejnosti i pedagogů.

V projektu Se sokolem do života se děti učí vnímat pohyb jako přirozenou součást svého života. Při všech aktivitách je provází postavičky zvířátek a maskot, plyšový Sokol Pepík. Ke cvičení samotnému patří i dva pracovní sešity na sebehodnocení dosažených úspěchů a grafomotorická cvičení.
Projekt Se sokolem do života se zaměřuje na nejmladší generaci. Je důležité, aby si děti
osvojily základy pohybových dovedností a mohly je později rozvíjet a zdokonalovat.

Rozvoj pohybové gramotnosti patří mezi tyto základní pilíře stejně jako rozvoj řeči, myšlení či
poznání.

Datum vložení: 17. 10. 2023 13:40