2020/2021

Pečení svatomartinských rohlíčků 1

Pečení svatomartinských rohlíčků v MŠ

Datum: 15. 11. 2020

Svatomartinské rohlíčky se už staly u nás ve školce tradicí. Vždy kolem svatého Martina si je připravíme a upečeme. Děti pomáhaly při přípravě těsta, vážily a sypaly do mísy všechny ingredience.

Dýňování v MŠ 1

Dýňování v MŠ

Datum: 12. 11. 2020

Letos jsme měli ve školce trochu jiné dýňování. Museli jsme ho tentokrát dělat bez rodičů. Děti si přinesly už vyřezané a vydlabané dýně a ve školce si je krásně ozdobily. Na děti čekalo spoustu dobrot a soutěží.

Dopravní výchova Pohořelice 1

Dopravní výchova Pohořelice

Datum: 1. 10. 2020

Dne 6.10. se žáci 3., 4. a 5. ročníku zúčastnili výuky na dopravních hřišti v Pohořelicích. Nejprve se seznámili v teoretické části s důležitými dopravními značkami a pravidly.

Za sedmero horami a devatero řekami  1

Za sedmero horami a devatero řekami

Datum: 18. 9. 2020

23. 9. měly děti z troskotovické základní školy naplánovaný projektový den mimo školu. Navštívily v Brně Místodržitelský palác, kde na ně čekal výukový program pod názvem Za sedmero horami a devatero řekami.

O neposlušné princezně 1

O neposlušné princezně

Datum: 11. 9. 2020

V pátek 18.9 2020 nás navštívilo maňáskové divadlo s pohádkou ,,O Neposlušné princezně" . Představení se zúčastnily starší děti z dětské skupiny a obě třídy MŠ Cvrčci a Housenky s první třídou.

Vítání občánků 1

Vítání občánků

Datum: 7. 9. 2020

Po koronavirové "pauze" jsme se tuto neděli sešli na slavnostním přivítání nových občánků Troskotovic.