Naše škola

• Zřizovatelem základní a mateřské školy je městys Troskotovice.

ŠKOLNÍ ROK 2020/2021

Základní škola Troskotovice je právním subjektem, jehož součástí je základní škola, mateřská škola, školní družina a školní jídelna. Všechny sídlí v jedné budově. Druhá třída mateřské školy sídlí v odloučeném pracovišti v budově Fary. Škola využívá také školní dvůr a zahradu.

Na dvoře je nově zrekonstruovaný prostor s průlezkami, pískovištěm a stezkou „bosou nohou“. Vše je užíváno pro pohyb a edukativní hry žáků.

V letošním školním roce 2020/2021 má naše škola 27 žáků.

Mateřská škola je dvoutřídní. Třída Cvrčků (v budově Fary) má kapacitu 15 dětí, třída Housenky má kapacitu 28 dětí. V letošním školním roce navštěvuje mateřskou školu 38 dětí.

I tento školní rok pokračuje provoz některých kroužků - flétnička, angličtina, turistický kroužek, kroužek deskových her, čtenářský klub atd.

Pravidelně navštěvujeme divadelní představení v divadle Radost. Zveme si také do naší tělocvičny malá divadélka a užíváme si různá hudební vystoupení. Každoročně si poměřujeme síly s okolními školami v recitaci, zpěvu i sportu.

Každý rok také pořádáme spoustu akcí - Halloween, Drakiádu, Mikulášskou nadílku, na Štědrý den se s občany obce scházíme na pravidelnou vánoční besídku, nacvičujeme vystoupení pro maminky ke Dni matek či na školní akademii. Pravidelně navštěvujeme kurzy plavání v Hustopečích, kam jezdí s chutí i žáci MŠ.  Každoročně pořádáme sběr odpadového papíru. Ke spolupráci vždy přizveme naše spoluobčany, kteří nám ochotně vycházejí vstříc, a za to jim velice děkujeme! Spolu s nimi se nám vždy podaří odevzdat velké množství sběru.

dnes, pondělí 19. 4. 2021
úterý 20. 4. slabý déšť 13/6 °C