Listopad ve školní družině

pexesový turnaj

Listopad

V listopadu už se venku ochladilo, a tak jsme trávili více času v družině a věnovali se různým činnostem. Vyrobili jsme podzimní dekorace k výzdobě školy. Seznámili jsme s legendou o Sv. Martinovi a vysvětlili jsme si i jiné pranostiky. K dokreslení podzimní atmosféry a proměn v přírodě nám byla inspirací lesní zvířátka a jejich život. Povídali jsme si o jejich přípravě na zimu. Malovali jsme si a vyráběli si různá skládací zvířátka. Také jsme se zajímali o zimní měsíce v jiných zemích a způsob života zdejších obyvatel. Proběhl turnaj v pexesu. A pak už došlo i na adventní tvoření. Děti si odnesly domů vlastní adventní kalendáře a měsíc jsme krásně zakončili zdobením obecního vánočního stromku.

Simona Součková, vychovatelka

Datum vložení: 2. 12. 2022 7:20