Dopoledne s hasiči

V úterý 25.6.2019 jsme měli první hodinu třídnické práce, uklízeli jsme třídy a vraceli učebnice.

V úterý 25.6.2019 jsme měli první hodinu třídnické práce, uklízeli jsme třídy a vraceli učebnice. Asi v devět hodin se k nám do třídy valil dým z chodby, spustil se požární poplach. Nechali jsme vše ve třídě, seřadili jsme se, chytli se za ruce, šli jsme přes chodbu ke schodišti. Přes dým nešlo vůbec nic vidět, utíkali jsme ven z budovy školy a shromáždili jsme se na školní zahradě, kde jsme paní ředitelce oznámili, kolik žáků bylo ve třídách a kolik jsme vyvedli z budovy.Ta to poté oznámila veliteli hasičů. Z parku jsme sledovali práci hasičů z Pohořelic  a Troskotovic. Přijela čtyři hasičská auta. Hasiči museli prohledat celou budovu a vytáhli dvě figuríny, které museli resuscitovat. Po předvedení hasičského umění, jsme si všichni oddychli, že se nikomu nic nestalo, protože se jednalo o nácvik při požáru. Poté nám hasičský sbor z Pohořelic a Troskotovic ukázal vybavení aut. Dopoledne bylo napínavé a doufáme, že se s hasiči setkáme zase někdy u nácviku a ne při skutečném požáru.

Mgr. Michaela Vráblíková

Datum vložení: 28. 6. 2019 18:12