Projektový den "100 let Československa"

Ve čtvrtek 25.10.2018 jsme ve škole nepotřebovali učebnice ani sešity. Celý den jsme strávili společně v jedné třídě, kde jsme pracovali na projektu s názvem "100 let Československa". Žáci byli rozděleni do pěti soutěžních týmů.

Ve čtvrtek 25.10.2018 jsme ve škole nepotřebovali učebnice ani sešity. Celý den jsme strávili společně v jedné třídě, kde jsme pracovali na projektu s názvem "100 let Československa". Žáci byli rozděleni do pěti soutěžních týmů. Nejprve se seznámili s dějinnými událostmi od roku 1918, poznali prezidenty a významné osobnosti českých dějin. Na základě těchto informací plnili různé úkoly, např. dostali kvízové otázky, vyplňovali pracovní listy, skládali puzzle. Dalším z úkolů bylo samostatné vyhledání informací na internetu. Za každou činnost týmy dostaly body. Výstupem celého dne byl plakát, který si jednotlivé týmy vytvořily. Cílem projektu bylo nejen informovat žáky o významném dni 28.10.1918 a historických událostech, ale i naučit žáky spolupracovat mezi sebou. Vítězným družstvem se stal tým "Rychlí gepardi" ve složení Michal Bezděk,  Denisa Veselá a Karolína Kratinová.

Mgr. Veronika Bartoníčková

Datum vložení: 30. 10. 2018 17:49