Setkání u betléma

V podvečer Štědrého dne obyvatelé Troskotovic přerušili ve svých domovech vánoční přípravy a sešli se u betléma.

V podvečer Štědrého dne obyvatelé Troskotovic přerušili ve svých domovech vánoční přípravy a sešli se u betléma. Hlavním důvodem jejich setkání bylo se na chvíli zastavit a popřát všem blízkým, známým, kamarádům a sousedům klidné a pokojné sváteční dny. Dospělí měli možnost si dát svařák a vrátit svou mysl do dětských let, kdy bylo vše jednoduché, přímočaré, bezelstné a upřímné. Děti si chvíle před příchodem Ježíška krátily vystoupeními, která pilně secvičovaly celý měsíc u rozsvěceného adventního věnce v prostorách školy.

Vánoční vystoupení zahájily úvodním slovem žákyně třetího, čtvrtého a pátého ročníku. Dále již následovaly výstupy dětí z mateřské školy, které za hudebního doprovodu zazpívaly a pohybově ztvárnily řadu písní. Po vystoupení našich nejmenších pokračovali žáci základní školy sérií básniček a písniček. Vánoční program byl rovněž protkán hrou koled na zobcovou flétnu. Celé vystoupení bylo ukončeno sborovým zpěvem písně Rolničky, rolničky.

Na závěr setkání popřála paní místostarostka všem lidem dobré vůle klidné prožití svátků vánočních a vše nejlepší do nového roku 2019.  Díky ledovému větru a pokročilé hodině se následně všichni rozešli do svých vyhřátých a provoněných domovů ke štědrovečerní večeři a rozbalování dárků.

Mgr. Gabriela Vašíčková

Datum vložení: 26. 10. 2018 17:55