Turistický pochod

Ve středu 26.6.2019 jsme vyrazili (žáci a uč. základní školy) na turistický výšlap k Troskotovickému dolnímu rybníku, který je přírodní památka a je v oblasti chráněného území.

Ve středu 26.6.2019 jsme vyrazili (žáci a uč. základní školy) na turistický výšlap k Troskotovickému dolnímu rybníku, který je přírodní památka a je v oblasti chráněného území. Šli jsme delší cestou až ke stavidlu rybníka. Celkem jsme ušli 8 km. Po svačině se téměř všichni osvěžili ve vodě. a odpočinuli si na břehu před cestou zpět, kterou jsme absolvovali ve velkém vedru.

Zajímavosti o Dolním troskotovickém rybníku:

Lokalita patří k významnému hnízdišti mokřadního ptactva. Najdeme zde chřástala vodního, potápku roháče, potápku malou, bukače velkého, husu velkou a další. Stanoviště je bohaté i na obojživelníky. V rákosí a orobinci úzkolistém žije kuňka obecná, rosnička zelená a blatnice skvrnitá.

Rozloha: 25,18 ha

Datum vložení: 28. 6. 2019 18:13