Mikulášská nadílka 1

V úterý 5. prosince se naše škola proměnila v pekelnou bránu. Jako každý rok i letos přišel k nám do školy Mikuláš s čerty.

V úterý 5. prosince se naše škola proměnila v pekelnou bránu. Jako každý rok i letos přišel k nám do školy Mikuláš s čerty. Čerti vypadali hrozivě a měli dokonce i nachystané pytle, ale protože máme ve škole samé „hodné“ děti, nikoho si neodnesli (možná to spíše bude tím, že se jim nechtělo s nikým nosit až do pekla). Mikuláš měl půjčenou knihu hříchů z pekla, takže o každém přesně věděl, kdo je hodný, pilný a svědomitý a kdo naopak zlobí a jaké má hříchy. Děti si Mikuláš jmenovitě volal k sobě a za pěknou písničku nebo básničku dostal každý sladký balíček.

S Mikulášem i čerty jsme se všichni rozloučili poděkováním za dárečky a hříšníci slíbili, že se polepší. No uvidíme, jestli splní své sliby a čerti opět odejdou s nepořízenou, nebo si tentokrát s sebou odnesou nějaké ty pomocníky na úklid pekla. Už teď se všichni těšíme za rok na další návštěvu Mikuláše.

Mgr. Dana Rabušicová

Datum vložení: 9. 12. 2019 20:34