Projektový den ve škole na téma knihovnictví

Projektový den ve škole na téma knihovnictví  1

Knihy máme rádi a rádi čteme. Proto bylo hezké, že jsme v pátek 12. 6. 2020 mohli v naší 3. třídě složené z žáků třetího a čtvrtého ročníku přivítat paní Mgr. Elišku Zikovou.....paní Mgr. Elišku Zikovou, která pracuje v litobratřické knihovně.

Knihy máme rádi a rádi čteme. Proto bylo hezké, že jsme v pátek 12. 6. 2020 mohli v naší 3. třídě složené z žáků třetího a čtvrtého ročníku přivítat paní Mgr. Elišku Zikovou.....paní Mgr. Elišku Zikovou, která pracuje v litobratřické knihovně. Přijela nám předat zajímavé informace z oboru knihovnictví. Nejprve jsme se dozvěděli o historii písemnictví od vzniku prvních písemných záznamů, prvních ručně psaných knih až po vynález knihtisku.

Dále jsme měli možnost nahlédnout do procesu vzniku knihy - od autora přes redaktora, ilustrátora a dalších pracovníků vydavatelství až po vytištění knihy.

Poslechli jsme si ukázku z audioknihy, poté jsme se dozvěděli o knihovnách v České republice. Vybrali jsme si společně z přinesených knih jednu a přečetli jsme z ní kapitolu – vybrali jsme si dobře, ukázka se nám líbila. Máme možnost tuto knihu a i spoustu jiných zapůjčit v knihovně v nedalekých Litobratřicích.

Úplně nakonec nás paní Ziková seznámila s prací kronikáře, kterou také zastává. Přinesla obrovskou kroniku školy v Litobratřicích, ze které jsme si přečetli ukázky.

Přednáška byla poutavá a zajímavá a moc se nám líbila.

Datum vložení: 15. 6. 2020 20:46
Datum poslední aktualizace: 12. 10. 2020 20:47