Tradiční svatováclavské hody

Ve dnech 28.9. – 29. 9. 2019 se v Troskotovicích konaly každoroční svatováclavské hody.

Ve dnech 28.9. – 29. 9. 2019 se v Troskotovicích konaly každoroční svatováclavské hody.

V neděli ve 13.00 hodin proběhla v troskotovickém kostele slavnostní mše. Poté se krojovaná chasa přesunula k hasičce, kde žáci základní a mateřské školy vystoupili se svým tanečním a pěveckým vystoupením. Naše představení sklidilo potlesk. Letošní hody jsme si moc užili. Výrazně tomu pomohlo i nádherné slunečné počasí.

Jakub Dovrtěl, žák 5. ročníku

Stejně jako loňský rok i letos jsme se s dětmi zúčastnili Svatováclavských hodů. Po zahájení školního roku jsme začali nacvičovat choreografii, která odpovídá schopnostem dětí mateřské a základní školy. Nácvik čtyř písní a tance probíhal v kulturním domě a za hasičkou, kde nakonec díky krásnému počasí vystoupení proběhlo. I přes krátkou dobu pro nácvik se děti velmi snažily a celkový dojem z vystoupení byl moc pěkný. Žáci měli možnost zapůjčit si kroje, které celkový dojem z vystoupení umocnily. Na vystoupení se přišlo podívat mnoho lidí a děti sklidily velký úspěch.

Aneta Voráčková

Datum vložení: 30. 9. 2019 20:25