Výlet MŠ do Permonia

Datum: 30. 6. 2021

S dětmi ze školky a dětské skupiny jsme se rozjeli autobusem cestou  do zábavního parku Permonium v Oslavanech. Hned u vchodu před parkem nám byla přidělena milá asistentka Alexandra.

Výlet do Brna – muzeum Anthropos a dětský zábavní park Bongo

Datum: 25. 6. 2021

Dne 22.6.2021 jsme se vydali se základní školou za poznáváním pravěkých lidí, jejich zbraní a hlavně mamutů. Navštívili jsme Archeologické muzeum Anthropos v Brně. Dětem nejprve bylo představeno celé muzeum.

Papoušci v Troskotovicích

Datum: 24. 6. 2021

Dne 17.6.2021 zavítal do naší školy pan Radek Jareš se svým naučným, ale i zábavným programem. Přivezl s sebou papoušky, krásnou Aru, papouška Žako, Kakadu a mnoho dalších.

Setkání rodičů s dětským psychologem 1

Setkání rodičů s dětským psychologem

Datum: 13. 6. 2021

Distanční výuka a její vliv na psychiku žáků, to byl název setkání s rodiči žáků Základní školy v Troskotovicích, které vedl dětský psycholog Mgr. Ondřej Mikauš. Setkání se uskutečnilo v pondělí 7. června 2021 od 17 hodin v prostorách ZŠ.

Angličtina s rodilým mluvčím

Datum: 9. 6. 2021

Jakkoliv byl tento školní rok trošku jiný a děti strávily hodně času v on-line výuce, přesto se podařilo, aby absolvovaly čtyři lekce angličtiny s rodilými mluvčími.

Večerníčky nedáme, rádi si je zpíváme

Datum: 9. 6. 2021

Dne 1.6 2021 nás přijelo navštívit hudební vystoupení "Večerníčky nedáme, rádi si je zpíváme". Zúčastnila se celá základní i mateřská škola, včetně dětí z dětské skupiny.

Dopravní výchova v Pohořelicích

Datum: 24. 5. 2021

V pátek 21. května jsme se s žáky 3. až 5. ročníku opět vypravili do Pohořelic na tamní dopravní hřiště.

Projektový den - Myslivost

Datum: 5. 5. 2021

V pondělí 3. května se uskutečnil pro žáky troskotovické základní školy projektový den na téma myslivost. Program připravil pan Lukáš Tomanec, člen místního mysliveckého sdružení, společně se svou ženou Ing. Barborou Tomancovou.

Den Země - uklízíme Troskotovice

Datum: 26. 4. 2021

V pátek 23.4.2021 jsme se vydali sbírat odpadky po Troskotovicích. Zapojili se žáci 1.-5. třídy a školky. Každá skupina měla jinou trasu.

Pečení svatomartinských rohlíčků 1

Pečení svatomartinských rohlíčků v MŠ

Datum: 15. 11. 2020

Svatomartinské rohlíčky se už staly u nás ve školce tradicí. Vždy kolem svatého Martina si je připravíme a upečeme. Děti pomáhaly při přípravě těsta, vážily a sypaly do mísy všechny ingredience.

Dýňování v MŠ 1

Dýňování v MŠ

Datum: 12. 11. 2020

Letos jsme měli ve školce trochu jiné dýňování. Museli jsme ho tentokrát dělat bez rodičů. Děti si přinesly už vyřezané a vydlabané dýně a ve školce si je krásně ozdobily. Na děti čekalo spoustu dobrot a soutěží.

Dopravní výchova Pohořelice 1

Dopravní výchova Pohořelice

Datum: 1. 10. 2020

Dne 6.10. se žáci 3., 4. a 5. ročníku zúčastnili výuky na dopravních hřišti v Pohořelicích. Nejprve se seznámili v teoretické části s důležitými dopravními značkami a pravidly.

Za sedmero horami a devatero řekami  1

Za sedmero horami a devatero řekami

Datum: 18. 9. 2020

23. 9. měly děti z troskotovické základní školy naplánovaný projektový den mimo školu. Navštívily v Brně Místodržitelský palác, kde na ně čekal výukový program pod názvem Za sedmero horami a devatero řekami.

O neposlušné princezně 1

O neposlušné princezně

Datum: 11. 9. 2020

V pátek 18.9 2020 nás navštívilo maňáskové divadlo s pohádkou ,,O Neposlušné princezně" . Představení se zúčastnily starší děti z dětské skupiny a obě třídy MŠ Cvrčci a Housenky s první třídou.

Vítání občánků 1

Vítání občánků

Datum: 7. 9. 2020

Po koronavirové "pauze" jsme se tuto neděli sešli na slavnostním přivítání nových občánků Troskotovic.